MREMBO KEHLANI AJARIBU KUJIUA BAADA YA KUMSALITI MPENZI WAKE



Picha hiyo ilisababisha watu wamshambulie Kehlani kwenye mitandao ya kijamii kuwa amemsaliti mpenzi wake. Matusi yalimzidia kiasi cha kujaribu kujiua. Baada ya kuokolewa na kulazwa hospitali, mrembo huyo alipost picha na maelezo kuhusiana na hatua hiyo kabla ya kuifuta akaunti yake ya Instagram.
Kwenye post hiyo, Kehlani ameandika: I wanted to leave this Earth. Being completely selfish for once. Never thought I’d get to such a low point. But don’t believe the blogs you read. No one was cheated on and I’m not a bad person. Everyone is hurt and everyone is in a place of misunderstanding. But as of today, I had no wish to see tomorrow. But God saved me for a reason and for that…I must be grateful. Cuz I’m not in Heaven right now for a reason. On that note, bye Instagram.
CHANZO na Bongo5.


Kujua Mbinu Za Kumfikisha Kileleni Mwanamke Kwa Haraka: BONYZA HPA CHNI

Kujua Sehemu 10 Zinazompa Raha mwanamke wakati wa Tendo, BONYZA HAP 1UU








BOFYA LIKE KUUNGANA NASI FACEBOOK!



During its two year run, the project will award approximately 100 major reporting grants and provide mentoring to support the best ideas for stories on development issues. Journalists who produce the best stories published or broadcasted in media that reach African audiences, will win a major international reporting trip.
© Copyright Masama Blog | Designed By MASAMA TEAM
Back To Top